ZWIĄZEK GMIN LUBELSZCZYZNY oraz CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA INFORMATYCZNEGO
ZAPRASZAJĄ
Szanowni Państwo,
Z uwagi na ogromne zainteresowanie wdrożeniem stosownych rozwiązań w tym zakresie, pragniemy zaprosić
Starostów, Burmistrzów, Wójtów, Sekretarzy oraz Pełnomocników
ds. Ochrony Informacji Niejawnych
na BEZPŁATNĄ WIDEOKONFERENCJĘ pt. "Ochrona Informacji Niejawnych z CBI - bezstresowy proces akredytacji",
podczas której proponujemy Państwu następujące panele tematyczne:
1. Działania kontrolno – informacyjne Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego jako krajowej władzy bezpieczeństwa w odniesieniu do ochrony informacji niejawnych przetwarzanych w jednostkach samorządu terytorialnego.
Prelegent: podpułkownik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w stanie spoczynku Maciej Żołnowski - zajmował się realizacją działań o charakterze procesowym polegających na współdziałaniu z prokuraturą na różnym szczeblu m.in. w kontekście rozpoznawania i ścigania sprawców przestępstw związanych z ochroną informacji;
2. Obieg, ewidencja i przechowywanie dokumentów niejawnych.
Prelegent: młodszy inspektor w stanie spoczynku (podpułkownik) Adam Ziemiński – przez 10 lat Naczelnik Wydziału ds. Ochrony Informacji Niejawnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, pełnomocnik ochrony.
3. Systemy teleinformatyczne wraz z dokumentacją bezpieczeństwa, podlegającą akceptacji ABW w kontekście informacji niejawnych
w jednostkach samorządu terytorialnego.
Prelegent: asp. szt. w stanie spoczynku mgr inż. Magdalena Waligóra – były Inspektor Bezpieczeństwa Teleinformatycznego na poziomie Komendy Wojewódzkiej Policji oraz inspektor zespołu kontrolnego dla jednostek powiatowych szczebla garnizonu podkarpackiego.
4. Odpowiedzialność kierowników jednostek za naruszenia przepisów lub niedopełnienie obowiązków w zakresie organizacji przetwarzania informacji niejawnych.
Prelegent: były Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych Komendanta Głównego Policji Radosław Mazur - ochroną informacji i odpowiedzialnością karną w tej materii zajmował się od 1996 r., budował pierwszy pion ochrony informacji niejawnych w jednostce w 1999 r. Realizował zadania z zakresu nadzoru i kontroli dokumentacji oraz bezpieczeństwa IT.
Przedstawimy Państwu również możliwości sprawnego, eksperckiego wsparcia w zakresie:
1. Przygotowania dokumentacji bezpieczeństwa systemu teleinformatycznego wymaganej do uruchomienia stanowiska komputerowego, służącego do przetwarzania informacji niejawnych
o klauzuli "zastrzeżone;
2. Budowy Pionu Ochrony Informacji Niejawnych oraz Bezpiecznego Stanowiska - pomoc w zakresie opracowania i wdrożenia dokumentacji o której mowa w art. 14 ustawy o OIN.
Termin: 21.06.2021 r. godz. 10:30
Link do spotkania otrzymacie Państwo po zgłoszeniu chęci udziału na adres: [email protected].
Prosimy o logowanie od godziny 10:15.
Planowany czas trwania wideokonferencji nie powinien przekroczyć dwóch godzin.
ZAPRASZAMY!!!!
Napisz komentarz
Komentarze